Rozmowa o pracę po angielsku – niezbędne zwroty, które musisz znać

Masz to! Dostałeś się na rozmowę kwalifikacyjną na wymarzone stanowisko, ale uwaga – musisz odbyć ją w języku angielskim. Wiele osób w tym momencie rezygnuje – być może Ty też boisz się, że rekruter będzie śmiał się z Twojego akcentu albo nieznajomości jakiegoś branżowego słówka. A co się stanie jeśli nie będziesz umiał odpowiedzieć na jakieś pytanie? Dowiedz się z poniższego artykułu!

Po pierwsze: SPOKOJNIE! Rekruterzy to też ludzie – oni również uczą się języka angielskiego i wiedzą, jak trudno jest go opanować. Nie są również profesorami filologii angielskiej – ich zadaniem nie jest wyłapywanie każdego Twojego błędu, a ocena Twoich faktycznych zdolności komunikacyjnych w języku obcym. Nic się nie stanie, jeżeli zapomniesz słowa związanego z Twoją branżą – gorzej, jeśli nie będziesz umiał np. wytłumaczyć klientowi, jak ma się zachować w danej sytuacji biznesowej.

Aby poczuć się pewniej i lepiej na rozmowie kwalifikacyjnej przygotuj sobie odpowiedzi na poniższe pytania – dajemy Ci gwarancję na to, że usłyszysz co najmniej 2-3 zwroty z poniższej puli:

  1. Tell me about yourself

Przykładowa odpowiedź: My name is… I’ve been working in… for almost 10 years, and I specialize in the… which is my passion — when I was five, I used to… in my free time. I’m depply passionate about… It helps me paying my attention to… .

2.     What do you know about us?

Przykładowa odpowiedź: Your company has been on top rank … for over 10 years. I admire that you… using new technology.

3.     Why did you leave your last job?

Przykładowa odpowiedź: My previous job as an… was good, and I gained a lot of useful knowledge and skills in… industry, which helped me raise be here. Now I’m looking to… as a … because… .

4.     Why would you like to work for this company?

Przykładowa odpowiedź: I have always admired your innovative approach towards the … . As a … I’m looking forward to using my abilities to … and more.

5.     How do you deal with pressure?

Przykładowa odpowiedź: One of my clients was dissatisfied with our campaign which I created with my team. I tried to… . All in all the campaign was a huge success. I don’t have problem to work under pressure: to stay calm in stressful situations, I… . That’s my way to solve all the problems

Dobre przygotowanie to podstawa. Możesz np. odpowiadać na powyższe pytania na głos nagrywając się. Warto poprosić również bliską osobę, aby zadała Ci je „na żywo” abyś mógł ocenić, czy jest w stanie płynnie na nie odpowiedzieć. Wszystko jest teraz w Twoich rękach. Trzymamy kciuki! Zapraszamy na lekcje Business English do Conversando 😊