Język angielski w biznesie – co warto wiedzieć, aby podnieść swoją atrakcyjność na rynku pracy?

nauka angielskiego w biznesie

Powiedzmy sobie to wprost: nauka języka angielskiego biznesowego staje się jedną z najbardziej pożądanych umiejętności językowych na rynku pracy zawodowej w Polsce. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na rozwinięcie biznesowych skrzydeł na skalę międzynarodową, co przekłada się na znaczny wzrost kompetencji, których wymaga się od przeciętnego pracownika. W środowisku pracy coraz częściej pojawiają się sponsorowane przez pracodawców kursy Business English, ale niestety nie wszędzie. Nie każdy, kto piastuje dane stanowisko, zna angielskie słowa biznesowe, które mogłyby pomóc mu lepiej komunikować się przy wykonywaniu codziennych obowiązków firmowych. To właśnie dlatego warto zainwestować w swoją wiedzę już teraz.

Business English (język angielski w biznesie) a komunikacja mailowa – przydatne zwroty Business English

Lubisz język angielski? To bardzo dobrze, bo niemal 80% korespondencji mailowej powstaje w tym języku. Różnica pomiędzy biznesowym językiem angielskim a odmianą ogólną w języku angielskim stosowaną na co dzień polega na transparentności, prostoście i szybkim przekazie danego komunikatu. Tym osobom, którym w pracy towarzyszy język angielski, na początku może być ciężko przestawić się na lakoniczne komunikaty i ogromną ilość skrótów, które są nieodłącznym elementem w świecie biznesu. Wymaga to zaawansowanych umiejętności językowych oraz wysiłku, aby jednocześnie opanować język biznesowy zarówno w mowie, jak i w piśmie.

Uprzedzając pytania i wątpliwości: tak, jest to w stu procentach wykonalne! Jeżeli Twój ogólny poziom znajomości angielskiego jest dla Ciebie satysfakcjonujący jest to jedynie kwestia przetrenowania się w zakresie specjalności język angielski biznesowy. Znajomość języka obcego na poziomie podstawowym to fundament, którego nie sposób pominąć, aby móc później zabłysnąć w rozmowie biznesowej. Oto kilka angielskich zwrotów biznesowych, które poznasz w ramach kursu Business English:

KORESPONDENCJA MAILOWA

I’m writing in regards to…
Piszę w związku ze sprawą…

I’m writing to express my concern…
Piszę, aby wyrazić swoje zaniepokojenie…

With reference to our last conversation…
W nawiązaniu do naszej ostatniej rozmowy…

Could you please let us know if…
Czy mogliby nam Państwo dać znać, czy…

You are urgently requested to…
Prosimy Państwa o pilne…

I would like to draw your attention to…
Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na…

I look forward to hearing from you…
Czekam niecierpliwie na odpowiedź z Państwa strony.

Please reply at your earliest convenience.
Proszę o odpowiedź najszybciej jak to możliwe.

angielski w biznesie

Specjalizacje na kierunku język angielski biznesowy – na co się zdecydować?

Jest wiele możliwości – podręczniki do nauki języka angielskiego biznesowego są w większości dostosowane do potrzeb konkretnych grup zawodowych. Z łatwością znajdziemy np. książki do nauki English for Media czy języka angielskiego dla branży beauty. Angielski język biznesowy bazuje na naszej znajomości języka angielskiego ogólnego, dlatego też w trakcie kursu rozwijamy jednocześnie te dwie dziedziny.

Jeżeli jesteś pracownikiem w korporacji i na co dzień masz do czynienia z klientami zza granicy – potrzebujesz podstaw z zakresu języka biznesu. Studiując język angielski biznesowy lektor języka angielskiego zwróci Twoją uwagę na najważniejsze zwroty, które przydadzą się w każdej rozmowie biznesowej – od rozmów o pracę po angielsku po skomplikowane negocjacje międzynarodowe, z zastosowaniem zasad etykiety w biznesie Brytyjczyków i Amerykanów. Co najważniejsze, przetestujesz praktyczną znajomość angielskiego podczas konwersacji z native speakerem, dzięki czemu w niedługim czasie osiągniesz właściwy poziom języka angielskiego, który pozwoli na swobodne komunikowanie – bez stresu i zgodnie z obowiązującymi normami.

W tych czasach znajomość języka angielskiego biznesowego to standard przy obejmowaniu wyższych stanowisk. Stawiając na swój rozwój w kierunku język angielski biznesowy zwiększasz swoje szanse na awans, a więc i lepsze zarobki – nauka specjalistycznego języka angielskiego biznesowego z pewnością przyda się w środowisku biznesowym.

Pamiętaj, że również coraz częściej w większych miastach organizowane są branżowe business meetings, podczas których masz okazję poznać wielu ludzi z konkretnej dziedziny biznesu. W trakcie kursu języka poszerzysz swoje słownictwo angielskie, dlatego też uczestniczenie w takich spotkaniach biznesowych nie będzie dłużej dla Ciebie problemem. Będzie to świetna okazja np. dla handlowców do pozyskania nowych interesujących kontaktów biznesowych.

Zawsze stawiaj na praktykę – wybierz kurs angielski w szkole językowej online, co zaoszczędzi Twój czas na dojazdy. Podczas studiów Business English poszerzysz swoje horyzonty językowe na tyle, że wszelkie prezentacje biznesowe staną się ciekawym wyzwaniem, a nie problemem spędzającym sen z powiek. Przy nieformalnej rozmowie biznesowej poczujesz się wreszcie rozluźniony, a dla najbardziej ambitnych uczniów pojawi się również możliwość podejścia do biznesowych egzaminów językowych, gdzie zostanie sprawdzone słownictwo angielskiego z zagadnień dotyczących biznesu. Dzięki Twoim wysokim kompetencjom językowym będziesz mógł ubiegać się o pracę zawodową, o której od dawna marzysz! A to wszystko jest możliwe dzięki praktycznej znajomości języka angielskiego biznesowego.

Poszerzanie słownictwa z zakresu Business English – skuteczne metody nauki języka angielskiego

Co zyskasz studiując język angielski biznesowy? Nie tylko otworzy to przed Tobą drogę do awansu zawodowego oraz poszerzy możliwość zdobycia kontaktów biznesowych, które mogą przydać Ci się np. w trakcie pozyskiwania funduszy na rozwój własnej działalności, ale również podszlifujesz swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego ogólnego.

Najskuteczniejszą metodą nauki języka angielskiego (podobnie jak każdego innego języka obcego) jest immersja – całkowite zanurzenie w danej kulturze. Im częściej spotykamy się z danym językiem, tym szybciej go przyswajamy – działanie tej zasady można łatwo zobaczyć na przykładzie dzieci, które są w stanie bardzo szybko opanować perfekcyjnie każdy język, z którym regularnie mają styczność.

Dzięki znajomości języka biznesowego zobaczysz, jak można używać języka angielskiego ogólnego w sposób bardziej zaawansowany – bardzo często okazuje się, że biznesowe zwroty, które powinieneś znać, już niejednokrotnie przewinęły się w Twojej głowie podczas przygody z danym językiem, jednak wymagają odświeżenia. English for Business to świetna okazja, żeby nieco zwiększyć swój poziom praktycznych umiejętności językowych w kierunku język angielski.

Twoja znajomość języka podczas kursu biznesowego Business English poszybuje w górę – poznasz przydatniejszy zakres języka branżowego, który przełoży się na właściwy poziom języka angielskiego biznesowego w kontaktach z zagranicznymi kontrahentami. Spośród wszystkich języków komunikacji biurowej język angielski jest używany najczęściej w całej Europie. Weź to pod uwagę decydując się na kurs Business English.

Kurs biznesowy dzieli się na dwa etapy: najpierw poznajesz biznesowe zwroty i słownictwo angielskie, a następnie ćwiczysz je w symulowanej rozmowie biznesowej. Angielski biznesowy różni się od formy ogólnej języka przede wszystkim transparentnością i szybkością komunikacji – dzięki Twoim kompetencjom językowym będziesz mógł działać i odpowiadać równie szybko, co naturalni użytkownicy tego języka.

W ogólnym języku angielskim wymaga się od uczniów jedynie podstawowych zagadnień z zakresu Business English, które przydadzą się przy nieformalnej rozmowie biznesowej. W najczęściej spotykanych angielskich biznesowych kursach możemy rozwinąć nasze umiejętności językowe w kierunku specjalistycznego słownictwa angielskiego. Nacisk kładziemy na komunikację – praktyczna nauka języka angielskiego online pozwala nam osiągnąć zadowalające efekty w każdej sytuacji komunikacyjnej: po takim kursie żadne skróty czy zwroty z zakresu angielskiego biznesowego nie będą dla nas tajemnicą.

Angielski biznesowy zwroty – struktury przydatne podczas spotkań biznesowych

Jeżeli zamierzasz rozwijać swoje kompetencje językowe w kierunku język angielski biznesowy na początek możesz przypomnieć sobie zwroty, które często rozpoczynają taki kurs biznesowy. W biznesowym angielskim chodzi przede wszystkim o sprawną komunikację – w biznesowym angielskim czas przekazania komunikatu gra kluczową rolę. Oto kilka zwrotów, z którymi spotkasz się w trakcie nauki:

I suggest to the board, that…
Proponuję, by zarząd…

May I interject?
Czy mogę coś wtrącić?

Thank you for your participation.
Dziękuję za uczestnictwo.

What we need to talk about today is…
Kwestia, którą musimy dziś poruszyć to…

Can I have your attention?
Czy mogę prosić o uwagę?

Nie zwlekaj! Dzięki wykorzystaniu języka angielskiego w biznesie możesz bardzo szybko poprawić swoją sytuację na rynku pracy i w swojej firmie. Praca z międzynarodowymi kontrahentami to szansa na większe zarobki – warto zainwestować w umiejętności językowe, które zostaną z Tobą już na zawsze. Powodzenia!